HÍREK

BUÉK 2020 - MINDEN KEDVES LÁTOGATÓNKNAK A RÁKOSPALOTA, PESTÚJHELY ÉS ÚJPALOTA HELYTÖRTÉNETI GYŰJTEMÉNYÉNEK OLDALÁN

A Rákospalotai Múzeum 21. századi szemléletű állandó kiállítással várja a kerület múltja iránt érdeklődőket. Az intézmény 1960 óta gyűjti és őrzi az itt élők emlékeit. A Gyűjteménybe apránként kerültek be a Rákospalota, Pestújhely és Újpalota történetétől elválaszthatatlan tárgyak, dokumentumok, fényképek. Ebből az értékes anyagból válogattunk és állítottuk össze a látványos és interaktív elemekben bővelkedő tárlatot, amely főként Rákospalota 19. és 20. századi eseményeire, jellegzetességeire fókuszál.
Az állandó- és időszaki kiállítás mellett, szakvezetésekkel és múzeumpedagógiai foglalkozásokkal várjuk a látogatóinkat. Múzeumunk kutatószolgálatot is működtet.
Nyitvatartás:
kedd, péntek: 10-16 óra
szerda: 12-18 óra
csütörtök, szombat: 10-14 óra
Jegyárak: felnőtt: 500 Ft/fő, gyermek/nyugdíjas: 200 Ft/fő (kerületi lakosoknak ingyenes), csoportos 10 fő felett: 200 Ft/fő. 70 éves kor felett és 6 éves kor alatt ingyenes a belépés.
Csütörtökönként ingyenes tárlatvezetést biztosítunk az intézménybe látogatóknak, a többi nyitvatartási napon a tárlatvezetés ára 500 Ft/fő.
IDÉN IS SZERETETTEL VÁRJUK A HELYTÖRTÉNET IRÁNT ÉRDEKLŐDŐKET!

A képen a következők lehetnek: 7 ember, cipők, asztal és belső tér
A képen a következők lehetnek: asztal és belső tér