Farsangvégi disznóságok

Megint „falusias” disznótor lesz Pestújhelyen. A gasztronómiai bemutató 8 órakor kezdődik, később pedig a helyszínen előállított „malacságokból” méltányos áron mérik ki a kóstolót: orjaleves, sült hurka, kolbász, pecsenye készül.

Az egész család számára tartalmas elfoglaltság a nap folyamán: 10 órától népzenei műsor, ahol a Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes csoportjai lépnek fel. A gyermekeknek kézműves játszóház. A múzeum kiállításaiban 10:00, 11:00, 13:00 és 14:00 órakor szervezett tárlatvezetés. 15 órakor Farsangi Felvonulás, maskarás menet indul a Pestújhelyi Közösségi Ház felé.

A belépés ingyenes. A részvétel nem regisztrációhoz kötött, de étel-előrendelés lehetséges Sz. Urbán Szilviánál a 307-6191-es telefonszámon, további részletekről érdeklődni a múzeumban lehet a 419-8216-os telefonszámon.